smok4.png

Zajęcia adaptacyjne

Niepokój związany z posłaniem dziecka do przedszkola towarzyszy prawie wszystkim Rodzicom. Rozstanie z dzieckiem budzi  zawsze olbrzymie emocje, jednak nie muszą to być negatywne odczucia. Bardzo ważne jest przygotowanie dziecka do pójścia do przedszkola tak, aby było gotowe na zmiany zachodzące w jego życiu.

Zapraszamy bardzo serdecznie na zajęcia adaptacyjne, które są pierwszym spotkaniem dziecka
z przedszkolem. Organizowane przez nas zajęcia mają na celu umożliwienie dziecku łagodnego przejścia od indywidualnych zabaw w domu z Rodzicami, Dziadkami do edukacji przedszkolnej w grupie.

Zajęcia adaptacyjne to przede wszystkim zabawy ogólnorozwojowe, taneczno- muzyczne, zajęcia ruchowe, artystyczne,  plastyczne dzięki którym  dziecko zaczyna angażować się oraz nawiązuje pierwsze relacje z rówieśnikami. Oswajamy dzieci z nowym otoczeniem, formami aktywności, nowym rytmem dnia, a także z nowymi osobami.

Na zajęcia adaptacyjne zapraszamy od maja do sierpnia w godzinach 10.00 – 12.00. Przez okres od 2 tygodni do miesiąca zapewniamy dziecku indywidualną opiekę- nowy przedszkolak przez ten czas "ma ciocię tylko dla siebie" :)